A bécsi szelet legendája

Amikor az ember meghallja a „Bécsi szelet” kifejezést, szinte automatikusan megjelenik előtte egy gőzölgő, aranyszínűre sült, ropogós panírba öltöztetett borjúszelet, mellette minden bizonnyal egy szelet citrommal, és talán valami könnyed krumpli salátával vagy petrezselymes burgonyával. De vajon hogyan lett ez a finomság Ausztria (és titkon egész Közép-Európa) gasztronómiai büszkesége? És biztosan Bécsből származik? Merüljünk el együtt ebben a ropogós történetben!

Ausztria építészeti csodái dióhéjban

Ha Ausztria szóba kerül, mint úti cél, akkor leginkább vagy a téli sport szerelmesei, vagy a komolyzene kedvelői kapják fel a fejüket. Pedig Ausztria nemcsak ezekből áll. Egy sor egyéb látnivalót, élményt fel lehetne még sorakoztatni az érvek mellett, mi most azonban csak az építészetre koncentrálunk. Bemutatjuk azokat az építészeti csodákat, amelyek miatt szintén érdemes Ausztria felé vennünk az irányt.

Digitális detox falvak Ausztriában

Emlékszel még arra, milyen érzés volt utoljára úgy reggelizni, hogy közben nem pittyegett a telefonod? Nem csoda, ha nem emlékszel. A 2020-as évek végére annyira összenőttünk a digitális világ eszközeivel, hogy már egy szimpla sétához is Google Maps kell, és ha 4G helyett csak 3G van, már az is pánikrohamot okoz. De mi lenne, ha azt mondanánk, hogy Ausztriában vannak olyan falvak, ahol szándékosan nincs térerő, a wifi pedig olyan ritka, mint a hóember júliusban?

A bécsi Hundertwasser-ház története és titkai

Bécs belvárosának egyik csendesebb szegletében, a Donaukanal közelében áll egy ház, amely úgy néz ki, mintha egy tündérmese lapjairól lépett volna elő. Élénk színei, hullámzó falai és növényekkel teli teraszai már messziről hívogatják a látogatót. Ez a ház pedig nem más, mint a híres Hundertwasser-ház (Hundertwasserhaus), amely nem csupán egy sima épület, hanem igazi élmény, a filozófia és a művészet manifesztuma is egyben. Az osztrák Friedensreich Hundertwasser, a természetbarát művész és építész álmodta meg ezt a különleges lakóházat, amely 1983 és 1985 között épült meg, és azóta is az osztrák főváros egyik legkülönlegesebb látványossága.

Hogyan juthatunk el és hol érdemes parkolni a Bécsi Nemzetközi Repülőtéren

Bécs közelsége, különösen az ország nyugati megyéiből, vagyis egészen pontosan fogalmazva vármegyéiből, sokakat inspirál arra, hogy onnan induljanak nyaralni. Magyon sok fapados járat indul a bécsi reptérről olyanok, amelyek Budapestről nem indulnak. Éppen ezért ezek a célpontok még az ország távolabbi vidékeken élőket is elgondolkodtat, lehet, hogy érdemes a Bécsi Nemzetközi repülőtérről indulni? Igen ám, a kérdés már csak az, hogyan juthatunk el Bécsbe, a reptérre, illetve ha eljutunk oda, akkor vajon mennyit kell fizetni a parkolásért. Az alábbiakban ennek jártunk utána.

TOP 3 hegyi fürdőtó Ausztriában

Amikor nyáron kibírhatatlan a hőség és már a tengerek sem hűsítenek le (itt természetesen a déli tengerekre gondolunk), akkor sokan álmodozhatunk arról, milyen jó is lenne egy hegyi tóban megmártózni. Ausztria márpedig nem szűkölködik ilyen tavakból. Az Alpokban valóban kristálytiszta vizű fürdőtavak várják a családokat, akik menekülőre fogják a nyáron néha elviselhetetlen hazai kánikula elől. Ami fontos, hogy Ausztria tavaiban nem érhet bennünket meglepetés, hiszen azok minőségét állandóan ellenőrzik. Ennek is, no meg persze természeti adottságaiknak is köszönhetően az alpesi tavak majdnem 98%-a kiváló vízminőségű. Az alábbiakban –természetesen a teljesség igénye nélkül – bemutatunk néhány ausztriai tavat, amelyek felhőtlen és leginkább hűsítő kikapcsolódást nyújthatnak.
A kategória összes eddigi cikke »

Repülőjegy kereső

Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy a használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani.